e-mail: michalmorus@gmail.com

Aktualności

AWANS, AWANS, AWANS!!!

• autor: AkaWisla, 2014-06-23 07:42

Historia dopełniła się w Sułkowicach! Po heroicznym boju, pomimo wielu przeciwności, Halniak w ostatnim meczu po golach Koppa oraz Dąbrowskiego wyszarpał Gościbii zwycięstwo w stosunku 2-1 i zapewnił sobie historyczny awans do A-klasy! Olbrzymie gratulacje dla całej drużyny!

DODAŁEM OPIS MECZU!

HALNIAK: Mi. Serafin - Simsak, Jędrocha, M. Budzowski, Sz. Przęczek - Panuś (46' Panek), Kopp, Dąbrowski, Baran (46' Sy. Przęczek) - Ma. Serafin, Zając (82' Ma. Morus)

1-0 Kopp 28'

1-1 Gościbia 45'

2-1 Dąbrowski 59'

Do meczu „o życie” Halniak przystąpił (do czego mogliśmy się już co prawda przyzwyczaić) bez kontuzjowanych Zaczka oraz B. Budzowskiego a także zawieszonego Zawadzkiego. Żeby było ciekawiej ze względu na absencję Mi. Morusa po raz kolejny w naszej bramce stanął... napastnik Mi. Serafin, który zresztą okazał się cichym bohaterem tego meczu! Po kartkowej karencji powrócił za to Dąbrowski. Przed meczem miało miejsce uroczyste pożegnanie i podziękowanie za 3,5 roku prowadzenia i sukcesów a naszą drużyną Trenera Koppa, który z przyczyn osobistych od przyszłego sezonu nie będzie już trenerem naszego zespołu. Waldku – raz jeszcze dzięki za wszystko, co miałem powiedzieć powiedziałem w szatni, a Ty na to odejście zrobiłeś sobie chyba najlepszy prezent w postaci zwycięstwa, jakże ważnej bramki oraz przede wszystkim wprowadzenia Halniaka w szeregi A-klasy!

Halniak rozpoczął słabo i generalnie cały mecz nie był najwyższych lotów. Nie znajdziecie w tej relacji opisu finezyjnych zagrań i pięknych akcji bo takich brakowało. Trochę pewno zrobiła presja jaka na pewno na wybrańcach Trenera Koppa ciążyła, swoje dołożył rywal, który robił wszystko aby ten awans nam utrudnić, ale dzięki temu uczynił iż smakuje on jeszcze lepiej. W pierwszej połowie nie stworzyliśmy sobie praktycznie żadnej sytuacji. Odnotować należy tylko strzał z ostrego kąta Zająca. Pomimo to w 28 minucie wyszliśmy na prowadzenie. Z około 20 metrów piłkę w pole karne wstrzelił Kopp, strzał ewidentnie mu nie wyszedł i gdy wszyscy chcieli wracać już do obrony okazało się, że jakimś cudem wpadł on za kołnierz bramkarza Gościbii :-). Podrażniony rywal ruszył do ataku i stworzył sobie 2 świetne okazje. Najpierw napastnik przestrzelił w bardzo dobrej sytuacji, niestety w 45 minucie gdy, świetnie prowadzący te zawody, sędzia sięgał już po gwizdek aby skończyć tą połowę, do zbyt krótko wybitej z naszego pola karnego piłki dopadł napastnik i plasowanym strzałem umieścił ją w siatce.

Druga część meczu rozpoczęła się od ataków Halniaka, sporo wiatru na skrzydle robił wprowadzony na drugą połowę Sy. Przęczek. Uwieńczeniem tego okresu była bramka, która padła w 59 minucie. Bramka jakże ważna i zarazem jakże piękna. Kopp zagrał piłkę do Dąbrowskiego a „Maku” cudownym wolejem z około 25 metrów pokonał wyciągniętego jak struna bramkarza rywali! Od 75 minuty Gościbia postawiła wszystko na jedną kartę i trzeba przyznać, że w końcu dopisało nam trochę szczęścia. Najpierw Jędrocha wybił z linii bramkowej piłkę po strzale z 3 metrów! Jak On to zrobił – nie mam pojęcia... W samej końcówce złotą główką popisał się Simsak, który po wolnym z 18 metrów stojąc na linii bramkowej wybił zmierzającą nieuchronnie do naszej bramki piłkę. A w końcówce, po stałych fragmentach gry, gdy Gościbia rzuciła w nasze pole karne już wszystkie siły, 2 świetne interwencje Mi. Serafina pozwoliły nam na dowiezienie korzystnego rezultatu do końca. „Kappa” zachował się jak rasowy bramkarz i w mojej opinii został cichym bohaterem tego spotkania.

A potem były już tylko tańce, śpiewy, szampan i zabawa. Dokonaliśmy rzeczy wydawało się niemożliwej. Mało kto pamięta, że ten sezon rozpoczęliśmy od 4 porażek. Na szczęście, jak mówi klasyk, prawdziwych mężczyzn poznaje się po tym jak kończą :-). A nasz „koniec” był ultraefektowny. W rundzie rewanżowej w 11 meczach wygraliśmy 9 razy, po jednym razie nasze mecze kończyły się remisem i porażką. Na jesień zdobyliśmy 15 punktów, wiosną 28. Stosunek bramek z jesieni to 24-24 z wiosny 36-17. Chyba wszyscy muszą przyznać, że było to rewelacyjne pół roku zakończone olbrzymim sukcesem jakim jest awans do A-klasy. Awans wywalczony w 100% w sportowy sposób, a podkreśleniem tego był mecz z Gościbią, która grając o pietruszkę walczyła z nami jak o życie. I za to gospodarzom wczorajszego meczu należą się słowa uznania. Bo jak powiedział jeden z ich zawodników jeszcze na boisku - „musicie sobie ten awans wybiegać”. No i wybiegaliśmy! Szacunek i słowa podziękowania dla całej drużyny i każdego z osobna. To Wasz sukces i nikt Wam tego nie odbierze. Teraz każdemu przyda się trochę przerwy a potem z jeszcze większym zaangażowaniem musimy rozpocząć przygotowania do nowego sezonu, który będzie szalenie trudny ale i szalenie ciekawy. Każdemu życzę udanej przygody i sukcesów w A-klasie! A za tydzień w sobotę tradycyjnie zapraszam na zakończenie sezonu. Oj będzie się działo :-).